یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه ساوتهمپتون (انگلستان) اطلاعات را بر روی یک کریستال شیشه ای نانو ساختار ۵ بعدی ذخیره کردند.

کریستال حافظه سوپرمن (Superman memory crystal) این امکان را دارد که ۲۸۰۰ برابر دیسک های بلو-ری (Blu-ray) کنونی اطلاعات ذخیره کند و در صورت نگهداری مناسب می تواند اطلاعات تاریخ بشری را برای آیندگان نگهداری کند.

این حافظه ی جدید توانایی این را دارد که در اندازه ای معادل با یک DVD به اندازه ی ۳۶۰ ترا بایت اطلاعات را برای میلیون ها سال ذخیره و این اطلاعات را حتی تا دمای ۱۰۰۰ درجه سلسیوس نگهداری کند.

برای مشاهده ادامه مطلب کریستال حافظه سوپرمن کلیک کنید . 

کریستال حافظه سوپرمن

دسته ها :
1394/2/16

چند دانشجوی اکراینی دست کشی ساخته اند که می تواند سخن بگوید.

اختراع این دانشجویان می تواند برای افرادی که توانایی تکلم ندارند بسیار مفید باشد و کیفیت روابط اجتماعی این افراد را بالاتر ببرد.

این دستکش با استفاده از سنسور های انعطاف پذیری که در آن به کار رفته است می تواند حرکات دست و انگشتان را تشخیص دهد و کلمات متناسب با آن را به شکل شنیداری تبدیل کند.

برای مشاهده ادامه مطلب  دستکش سخنگو کلیک کنید . 

دستکش سخنگو

دسته ها :
1394/2/16

پردیس سینما گالری ملت در بوستان ملت شهر تهران با زیر بنایی برابر با ۱۵۰۰۰ متر مربع احداث گردیده است.

این بنا بعد از ۳ بنای موزه هنرهای معاصر تهران، تئاتر شهر و تالار وحدت به عنوان با کیفیت ترین پروژه ی به انجام رسیده نام برده می شود.

تخمین زده می شود که در ساعات اوج جمعیت، پردیس سینما گالری ملت جمعیتی برابر با ۲۲۰۰ نفر را در خود جای می دهد.

برای مشاهده ادامه مطلب پردیس سینما گالری ملت کلیک کنید . 

پردیس سینما گالری ملت

دسته ها :
1394/2/15

سد سه دره یا سه دهانه (Three Gorges) یکی از سد های بزرگ جهان بر روی رودخانه یانگ تسه (چین) است که بعد از ۱۴ سال کار و هزینه ی ۲۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ به اتمام رسیده است.

سد سه دره بزرگترین نیروگاه تولید انرژی الکتریکی جهان را داراست و از مجموع ۳۴ ژنراتور این سد برابر با ۸۰ ترا وات ساعت برق تولید می شود.

این سد علاوه بر تولید الکتریسیته به ظرفیت کشتیرانی رودخانه یانگ تسه (Yangtze) کمک کرده و همچنین خطر وقوع سیل را به حداقل رسانده است.

برای مشاهده ادامه مطلب  سد سه دره کلیک کنید . 

 سد سه دره

دسته ها :
1394/2/15

ریورساید (Riverside) ساختمان جدید موزه ی حمل و نقل شهر گلاسگو (اسکاتلند) است با ۳۰۰۰ شی که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده است.

طراحی این موزه بر عهده ی زاها حدید (Zaha Hadid) بوده است و در سال ۲۰۱۳ موفق شده است جایزه ی موزه ی سال اروپا را به خود اختصاص دهد.

این موزه در مدت ۴ سال و در مساحت ۷۵۰۰ متر مربع ساخته شده است و تنها در سال ۲۰۱۲ بیش از ۷ میلیون نفر از آن دیدن کرده اند.

برای مشاهده ادامه مطلب  موزه ریورساید کلیک کنید . 

موزه ریورساید

دسته ها :
1394/2/14

قصر هنر ملکه سوفیا (Palau de les Arts Reina Sofia) یک سالن اپرا و مرکز فرهنگی در والنسیا (اسپانیا) است که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده است.

اولین اپرای اجرا شده در این سالن، یک اپرای آلمانی به نام اپرای فیدلیو (Fidelio) اثر لودویگ وان بتهوون (Ludwig van Beethoven) بوده است.

قصر هنر ملکه سوفیا مجموعا دارای ۱۷ طبقه و به ارتفاع ۷۵ می باشد که رکورد بلندترین ساختمان اپرای جهان را داراست.

برای مشاهده ادامه مطلب  قصر هنر ملکه سوفیا کلیک کنید . 

قصر هنر ملکه سوفیا

دسته ها :
1394/2/14

پل آبی ماگدبورگ (Magdeburg) یک کانال آبی با قابلیت کشتیرانی در حاشیه شهر ماگدبورگ (آلمان) است که در سال ۲۰۰۳ به پایان رسیده است.

این کانال به طول ۹۱۸ متر و عرض ۳۴ متر دارای عمق ۴.۲۵ متر است و راه کشتی های تجاری بین دو شهر برلین (Berlin) و راین‌ لند (Rhineland) را هموار ساخته است.

در پایان ۶ سال تلاش برای ساخت این پل ۶۸۰۰۰ متر مکعب بتن و ۲۴۰۰۰ تن فلز به کار رفته و برابر با ۵۰۱ میلیون یورو هزینه شده است.

برای مشاهده ادامه مطلب  پل آبی ماگدبورگ  کلیک کنید .

 پل آبی ماگدبورگ

دسته ها :
1394/2/14

موزه ی کیف دستی سیمون (Simone Handbag) در سئول (کره جنوبی) به گونه های ساخته شده است که به کیف دستی شباهت دارد.

این موزه در سال ۲۰۱۲ در منطقه گانگنام (Gangnam) شهر سئول باز شده است و ۳۰۰ کیف از سال ۱۵۵۰ میلادی تاکنون را به نمایش گذاشته است.

این موزه به دو قسمت تقسیم شده است، قسمت قرن بیستم و قسمت سنتی (سال ۱۹۰۰-۱۵۰۰).

ساختمان این موزه دارای ۱۰ طبقه می باشد که در قسمت همکف آن فضایی برای طراحان تازه کار کره ای در نظر گرفته شده است تا کیف های خود را ر آن قسمت تولید و به فروش رسانند.

برای مشاهده ادامه مطلب  موزه کیف دستی سیمون کلیک کنید . 

موزه کیف دستی سیمون

دسته ها :
1394/2/14

پل گلدن گیت (Golden Gate) به طول ۲۷۳۷ متر در سال ۱۹۳۷ بعد از ۴ سال کار بر روی تنگه ی گلدن گیت ساخته شد و شهر سانفرانسیسکو (آمریکا) را به شمال ایالت کالیفرنیا متصل کرده است.

این پل از سال ۱۹۳۷ تا ۲۷ سال بعد، عنوان طولانی ترین پل معلق جهان را دارا بوده است.

عرض پل فلزی گلدن گیت برابر با ۲۷.۴ متر و ارتفاع این پل از آب برابر با ۶۷ متر و در بالاترین نقطه ی برج های این پل به ارتفاع ۲۲۷ متر از سطح آب خواهیم رسید.

برای مشاهده ادامه مطلب   پل گلدن گیت  کلیک کنید . 

 پل گلدن گیت

دسته ها :
1394/2/10

پل صلح (Peace Bridge) یک پل عابر پیاده است که توسط سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) طراحی شده است و بر روی رودخانه ی باو (Bow) در شهر کلگری (کانادا) قرار دارد.

این پل فلزی به عرض ۶.۲ متر و ارتفاع ۵.۸۵ متر دارای طولی برابر با ۱۳۰.۶ متر می باشد که در طی ۲ سال ساخته شده و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده است.

پل صلح در هر روز مورد استفاده ی ۶۰۰۰ نفر قرار می گیرد که این موضوع باعث شده که در سال ۲۰۱۲ در میان ۱۰ پروژه ی اول از این نظر قرار گیرد.

برای مشاهده ادامه مطلب  پل صلح کلیک کنید . 

 پل صلح

دسته ها :
1394/2/10

کپیتال گیت (Capital Gate) یک آسمان خراش در ابوظبی (امارت) که در سال ۲۰۱۱ بعد از ۴ سال به اتمام رسیده است.

کپیتال گیت با مساحت ۵۳۱۰۰ متر مربع و ارتفاع ۱۶۰ متر در ۳۵ طبقه دارای انحراف ۱۸ درجه ای به سمت غرب می باشد.

اهمیت این ۱۸ درجه زمانی مشخص می شود که در سال ۲۰۱۰ بعد از اتمام کار های خارجی بنا، کپیتال گیت به خاطر این انحراف در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.

برای مشاهده ادامه مطلب  آسمان خراش کپیتال گیت کلیک کنید . 

 آسمان خراش کپیتال گیت

دسته ها :
1394/2/9

پل پاویلیون (Pavilion) سازه است که برای نمایشگاه بین المللی اسپانیا در سال ۲۰۰۸ در ساراگوسا (Zaragoza) توسط زاها حدید (معمار مشهور عراقی-بریتانیایی) طراحی شده است.

این پل بر روی رودخانه ی ایبرو (Ebre) قرار داده شده بود و بنابراین به عنوان ورودی اصلی کل نمایشگاه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

برای مشاهده ادامه مطلب  پل پاویلیونکلیک کنید . 

 پل پاویلیون

دسته ها :
1394/2/9

کمپ معماری ویترا (Vitra) در واقع مجتمعی از ساختمان ها با طراحی خاص است که در وایل-آن-در-راین (Weil am Rhein) از حدود سال ۱۹۸۱ تا به امروز در حال اجرا است.

این کمپ دارای ساختمان هایی به شرح زیر است:

خانه ویترا، ساختمان کارخانه، ایستگاه اتوبوس، ایستگاه آتش نشانی، پاویون کنفرانس، موزه طراحی ویترا، گالری موزه طراحی ویترا و ورودی مجموعه، فضای گنبد، ایستگاه پمپ بنزین . . .

در موزه ی ویترا که در ۲ طبقه ساخته شده است به نگهداری بزرگترین کلکسیون های مبلمان پرداخته شده است.

برای مشاهده ادامه مطلب  کمپ معماری ویترا کلیک کنید . 

 کمپ معماری ویترا

دسته ها :
1394/2/8

هوونرینگ (Hovenring) یک پیست دوچرخه سواری معلق در استان برابانت (Brabant) شمالی در هلند است. این پیست دوچرخه سواری در میان ۳ شهر آیندهوون (Eindhoven)، ولدهوون (Veldhoven) و میرهوون (Meerhoven) قرار دارد و همین موضوع در نام گذاری آن به نام هوونرینگ تاثیر داشته است.

هوونرینگ در سال ۲۰۱۱ در زمانی ساخته شد که ترافیک در خیابان زیر این بنا بیش از حد شده بود و با این کار و حذف این پیست از کنار جاده، فضای بیشتری برای خودرو ها ایجاد شد.

این بنا به قطر ۷۲ متر و دارای ۲۴ کابل نگه دارنده در طول ۱۰ ماه ساخته و ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۱ به اتمام رسید.

برای مشاهده ادامه مطلب  هوونرینگ کلیک کنید . 

 هوونرینگ

دسته ها :
1394/2/8

موزه ی علم و هنر Science Museum) یکی از جاذبه های شهر مارینا بای (سنگاپور) و اولین موزه ی علم و هنر دنیا است.

مالک این موزه شرکت آمریکایی لاس وگاس سندز (Las Vegas Sands) است که در سال ۲۰۱۱ این محل را تاسیس کرده است.

موشه سفدی (Moshe Safdie)، معمار اسرائیلی-کانادایی این اثر از طرح گل نیلوفر آبی ایده گرفته و این اثر را معماری کرده است.

برای مشاهده ادامه مطلب موزه علم و هنر کلیک کنید . 

 موزه علم و هنر

دسته ها :
1394/2/6

ساختمان تالار کنسرت والت دیزنی (Walt Disney Concert Hall) واقع در لس آنجلس (آمریکا) از معروف ترین تالار های کنسرت آمریکا می باشد.

این تالار با هزینه ی ۱۳۰ میلیون دلار و با گنجایش ۲۲۶۵ نفر در سال ۲۰۰۳ بعد از ۴ سال به اتمام رسید.

برای مشاهده ادامه مطلب  تالار کنسرت والت دیزنی کلیک کنید . 

 تالار کنسرت والت دیزنی
دسته ها :
1394/2/5
McHugh و Widom سه روش برای پردازش پیمایش مسیر پیشنهاد کرده اند: پیمایش بالا به پایین، پایین به بالا و ترکیبی. روش بالا به پایین، پیمایش را از ریشه آغاز نموده به هر گره از طریق هر مسیر رفته و گره های هدف را با تطبیق عبارت مسیر به دست می آورد. لازمه این عمل جستجوی تمام فرزندان یک گره در هر بار جستجوی مسیر می باشد. عکس این عمل در روش پایین به بالا صورت می گیرد، پیمایش از پایین درخت، از برگ ها آغاز می شود و ادامه می یابد تا به ریشه برسد. روش ترکیبی با ترکیب دو روش بالا به پایین و پایین به بالا پیمایش را انجام می دهد و با همگرایی این دو روش، زمانی که در گرهی از درخت به هم می رسند، پیمایش به پایان می رسد. در بدترین حالات هر سه این روش ها لازم است تمام گراف داده ها را پیمایش کنند که با عث می شود این روش ها بسیار نا کارا باشند.
برای مشاهده ادامه مطلب  روش های بهینه سازی پرس و جو در XML کلیک کنید . 
دسته ها :
1394/1/29
تزیین تخم مرغ هنر بسیار محبوبی است که به دلیل شکل و فرم هموار بیضی شکل تخم مرغ  نتیجه جذابی حاصل می شود. تخم هر پرنده ای به این منظور می تواند استفاده شود ولی هرچه اندازه تخم بزرگتر باشد و پوسته ضخیم تری داشته باشد برای این کار مناسب تر است.

برای مشاهده ادامه مطلب  هنر شگفت انگیز کنده کاری بر روی تخم مرغ کلیک کنید
هنر شگفت انگیز کنده کاری بر روی تخم مرغ
دسته ها :
1394/1/29

طرح قایق بادبانی با مفهوم جزیره گرمسیری، قایقی است به طول ۹۰ متر.

طراح یک کوه آتشفشان در قایق طراحی کرده است که آب از آن جاری می شود، , و در حالی که از کنار کلبه ها و گیاهان گرمسیری میگذرد و به  استخر میریزد.

برای مشاهده ادامه مطلب  طرح قایق بادبانی جزیره گرمسیری کلیک کنید . 

  طرح قایق بادبانی جزیره گرمسیری

دسته ها :
1394/1/27

محققان آمریکایی کرمی کشف کردند که می‌تواند خود را در وضعیتی نگاه دارد که پیر نشود.این کشف بارقه امیدی است برای ابداع دارویی که خاصیت ضد پیری برای انسان‌ها داشته باشد.قرن‌ها مطالعه دانشمندان برای کشف منبع جوانی آنها را به کشف این کرم گرد کوچک سوق داد.محققان دانشگاه دوک در آمریکا در مطالعه بر روی کرم سی.الگانس متوجه شدند که این کرم می‌تواند خود را در وضعیت گرسنگی قرار دهد و در این وضعیت از لحاظ سنی تغییری نکند.

برای مشاهده ادامه مطلب  کرمی که پیر نمی‌شود  کلیک کنید . 

 کرمی که پیر نمی‌شود

دسته ها :
1394/1/27
اولین خوشه یابی و مرتب سازی بر پایه کلونی مورچه ها توسط دنوبرگ و همکارانش در سال ۱۹۹۰ معرفی شد که شامل مدلی اولیه برای کارهای رباتیک بود. آنها مورچه ها را مانند عامل های ساده ای شبیه سازی کردند که به طور اتفاقی در یک صفحه شطرنجی حرکت میکردند. عناصر داده ای که بایست خوشه یابی یا مرتب شوند. در این محیط پخش شده اند و می توانند توسط عامل ها حرکت داده شوند. به بیان ساده مورچه ها با کنار هم قرار دادن داده های مشابه در این صفحه شطرنجی آنها را مرتب میکردند. بعدها لومر و فایتا این روش را برای تحلیل دادهای عددی گسترش بیشتری دادند و پس از آن نیز از این روش برای داده کاوی، پارتیشن بندی گراف ها و کاویدن متن استفاده شده است.
برای مشاهده ادامه مطلب  خوشه بندی داده ها با کلونی مورچه ها کلیک کنید . 
 خوشه بندی داده ها با کلونی مورچه ها
دسته ها :
1394/1/26
پردازش موازی از جهت های زیادی بر سوپر کامپیوتر ها ارجح می باشد که می توان هزینه های تولید و ارتقا و همچنین در دسترس بودن و عدم پیچیدگی های سیستم عامل را از مهمترین دلایل دانست. از طرف دیگر روشهای سخت افزاری از جمله پردازش موازی از روشهای نرم افزاری شتاب دهی همگرایی ذاتا مستقل بوده و بنابراین همیشه کارا می باشند. در پردازش موازی ایده اصلی تقسیم فعالیت ها بین پروسسورها است و سپس انجام همزمان فعالیت ها به همراه ارتباط بین پروسسورها. به عنوان نمونه در یک مساله CFD می توان شبکه محاسباتی را به تعداد پروسسورها تقسیم کرد وهر بخش از میدان را یک پروسسور حل کند بدیهی است که باید زمان لازم به نسبت تعداد پروسسورها کاهش یابد ولی همانطور که مشخص است بعد از هر تکرار باید هر پروسسور اطلاعات مرزی خود را به همسایه ها بدهد و همچنین اطلاعات مرزی آنها را نیز دریافت کند که این فعالیت چیزی است که در حالت اجرای معمولی با یک پروسسور وجود نداشت و مهمترین بخش کاهنده کارایی پردازش موازی نیز همین بخش می باشد.
برای مشاهده ادامه کطلب  پردازش موازی کلیک کنید . 

 پردازش موازی

دسته ها :
1394/1/26
آتوماتای سلولی یادگیر از اجزایی تشکیل شده است که در همسایگی یکدیگر قرار می گیرند و رفتار این اجزا بر اساس رفتار همسایگان و تجربیات گذشته اش تعیین و اصلاح می شود. برای این که با این مدل آشنا شویم ابتدا باید دو مدل آتوماتای یادگیر و آتوماتای سلولی را به خوبی بشناسیم. اشکال عمده CA تعیین فرم قطعی قوانین مورد نیاز برای یک کاربرد خاص است و اینکه CA برای مدل کردن سیستمهای قطعی مناسب می باشد پس باید به دنبال روشی باشیم که بدون نیاز به تعیین فرم قطعی قوانین با گذشت زمان قوانین مناسب استخراج شوند، که CLA  یکی از این روشهاست.
برای مشاهداه ادامه مطلب  اتوماتای سلولی یادگیر  کلیک کنید . 

 اتوماتای سلولی یادگیر

دسته ها :
1394/1/25
شبکه موردی ادهاک Ad hoc، مجموعه ای از گره ها می باشد که در آن از هیچ زیر ساختی استفاده نشده است. در برخی موارد، این گره ها سیار بوده و شبکه ای بنام موردی متحرک Manet را ایجاد می کنند. از ویژگی های این شبکه، سرعت پیاده سازی آن در تمامی شرایط می باشد، به همین دلیل کاربردهای فراوانی پیدا کرده اند. این شبکه در کنار ویژگی های مثبت، دارای معایبی نیز می باشد که عبارتند از میزان حافظه محدود، میزان قدرت پردازش کم و مقدار طول عمر محدود گره‌ها و از همه مهمتر امنیت پایین می باشد.
برای مشاهده ادامه مطلب  سیستم های کشف حمله در شبکه های موردی  کلیک کنید . 

 سیستم های کشف حمله در شبکه های موردی

دسته ها :
1394/1/25

کاربرد وسیع انتقال حرارت در صنایع گوناگون سبب گردیده که افزایش راندمان دستگاههای حرارتیدر اولویت طراحان واحد­های صنعتی قرار گیرد. افرایش راندمان و بهبود عملکرد دستگاههای حرارتی سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و نیز کوچک شدن ابعاد دستگاهها  می­گردد. بسیاری از روشهای افزایش انتقال حرارت، با افزایش سطح انتقال حرارت امکان پذیر می­باشد. این مساله افزایش افت فشار را به دنبال دارد که با توجه به نیاز به پمپ قویتر، هزینه­ های انتقال سیال بیشتر می­شود .

برای مشاهده ادامه مطلب استفاده از نانوسیالات برای افزایش انتقال حرارت جابجایی  کلیک کنید .

 استفاده از نانوسیالات برای افزایش انتقال حرارت جابجایی

دسته ها :
1394/1/24
آلیاژهای حافظه دار آلیاژهای منحصر بفردی هستند که می توانند تغییر شکل های بزرگی دهند ولی دوباره در اثر گرم شدن (خاصیت حافظه شکلی) و یا برداشتن بار (خاصیت سوپر الاستیسیته) به حالت اولیه خود باز گردند. اگرچه این آلیاژها برای اولین بار در اواخر دهه 1960 میلادی کشف شدند ولی فقط در 20 سال اخیر استفاده کاربردی پیدا کرده اند. هزینه گران و دانش اندک در زمینه مکانیزم رفتار ترمودینامیکیآنها و عدم توانایی در پیش بینی رفتار آنها از جمله مواردی بودند که باعث می شد استفاده کاربردی از این مواد سرعت کمی داشته باشد.
برای مشاهده ادامه مطلب  آلیاژهای حافظه دار کلیک کنید . 

 آلیاژهای حافظه دار

دسته ها :
1394/1/24

‫اخیراً مواد فوق سبک با سفتی زیاد و استحکام بالا مورد توجه قرار گرفته اند. استفاده از مواد جدید برای وسایل‬ ‫نقلیه، وزن سازه و مصرف انرژی را کاهش میدهد. با این کار کیفیت محصولات در صنایع اتومبیل سازی، کشتی‬ ‫سازی، هوافضا و هواپیمایی به طرز چشمگیری بهبود مییابد.

در میان مواد فوق سبک گوناگون، در دهی‬ ‫گذشته ماده خرپایی بدلیل نسبت سفتی به وزن و استحکام به وزنِ بالا بسیار مورد توجه بوده است و به تدریج‬ ‫به عنوان عاملی برای پیشرفت سریع در روشهای ساخت بکار رفته است. برای مثال انتظار میرود ماده‬ ‫خرپایی مقاوم در برابر انبساط (کشش) حدود ۱۰ برابر سفتتر و حدود 3 برابر قویتر از اسفنج مقاوم در برابر‬ ‫خمش باشد.

برای مشاهده ادامه طلب  صفحات ساندویچی با هسته خرپایی‬ سلولی   کلیک کنید . 

 صفحات ساندویچی با هسته خرپایی‬ سلولی

دسته ها :
1394/1/23
رابط گذر پیغام ام.پی.آی (MPI)، یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) کامپیوتری توصیفی و ارتباطی مستقل از زبان است که دارای معانی تعریف شده و تفسیرهای قابل انعطاف است. این رابط پروتکلی را که طبق آن، عملیات بالا باید در قالب سوکت هایی برای TCP/IP یا سایر لایه های سطح 4 به پایین در مدل مرجع ISO/OSI انجام شود، تعریف نمی کند. در نتیجه این رابط یک لایه ی کابردی سطح 5 است اگرچه پیاده سازی های آن می تواند اکثر لایه های مدل مرجع را تحت پوشش قرار دهد و سوکت ها و TCP/IP به عنوان یک حمل و نقل کننده ی معمول در داخل طرح اجرایی استفاده شود.
برای مشاهده ادامه مطلب  ام.پی.آی و برنامه نویسی موازی کلیک کنید . 

 ام.پی.آی و برنامه نویسی موازی

دسته ها :
1394/1/23
به سیستم مواد متشکل از دو یا چند فاز در مقیاس ماکروسکوپیک ، یک مادة مرکب یا کامپوزیت سازه ایگفته می شود که خواص و عملکرد مکانیکی این مجموعه از مواد بهتر از حالتی است که هر یک از مواد تشکیل دهندة سیستم به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. معمولأ یکی از این فازها ناپیوسته است و سخت تر و قوی تر از فاز دیگر می باشد . این فاز ، تقویت کننده (Reinforcement ) نامیده می شود . فاز دیگر ، پیوسته ولی نرم تر و ضعیف تر است و به آن  رزین یا ماتریس ( Matrix ) گفته می شود. خواصکامپوزیتها به خواص مواد تشکیل دهنده ، شکل هندسی و توزیع فازها بستگی دارد. شکل هندسی و جهتگیری تقویت کننده ها یا الیاف ، خواص غیر ایزوتروپی سیستم را تحت تاثیر قرار می دهد .
برای مشاهده ادامه مطلب مواد مرکب  کلیک کنید . 

 مواد مرکب


دسته ها :
1394/1/22
در سالهای اخیر دستیابی پذیری گسترده ارتباطات بی سیم و دستگاههای دستی, باعث گسترش تحقیقات روی شبکه‬ ‫های " خود سازمان ده" که نیازمند یک فراساختار از پیش برقرار نباشند شده است. این شبکه های خود مختار‬ ‫شامل گرههای خود مختار که برای انتقال اطلاعات با یکدیگر همکاری میکنند هستند. معمولا این گرهها در آن‬ ‫واحد هم بعنوان سیستم پایانی و هم روتور عمل میکنند.‬ ‫یک شبکه خود مختار مجموعه ای از گرههای سیار بیسیم است که بطور یکپارچه یک شبکه را بدون یک‬ ‫مدیر کاربری با پیکر بندی خاص تشکیل میدهد. هر گره در یک شبکه خود مختار مسئول اطلاعات مسیریابی و‬ ‫بنابراین همکاری و نگهداری اتصال شبکه بین همسایگانش می باشد.
برای مشاهده ادامه مطلب مسیریابی در شبکه های موردی موبایل کلیک کنید . 

 مسیریابی در شبکه های موردی موبایل

دسته ها :
1394/1/22
X